Travma Terapisi

Travma bir çok insanın hayatlarının belli bir anında yaşadıkları kötü olaylar sonucunda insan ruhunda ortaya çıkan bir olaydır. İnsanlar kötü bir olay yaşadıktan sonra bu olayı hafızalarından kolay kolay atamazlar. Zamanla bu durumun azalması ve yavaş yavaş bu olayın unutulması gerekirken çok şiddetli bir şekilde etkilenen insanlar uzun bir zaman süreci geçmesine rağmen bu olayı unutamazlar. Hayatlarında o olay öyle bir yer edinir ki yaşadıkları en ufak bir şey bile bu travmayı tetikler. Duydukları bir ses veya koku bile bu olayı hatırlamalarına ve büyük bir korkuya kapılmalarına neden olabilmektedir. 

 

Travma terapisi ile insanların bilinçaltlarında yer edinen bu korkuların giderilmesi için bir çok yöntem kullanılmaktadır. Terapinin sonunda insanlar travmalarını tamamı ile atlatmış ya da bu travmalarla mücadele eder hale gelmektedir. Nadiren de olsa travmalar travmayı yaratan şeyin halen devam etmesi sebebiyle istenildiği kadar giderilememektedir. Ancak travmayı devam ettiren nedenden kurtularak insan travmayı atlatır ve hayatına sağlıklı bir şekilde devam eder.

 

Psikon Kurumsal Psikoloji Ve Terapi Merkezi olarak bizler de travma yaşamış insanların travmalarının çözümünde yaptığımız terapilerle sorunu çözmekteyiz. Verdiğimiz terapiler sonucunda bir çok insan travmalarından kurtulmuş ve herkes gibi sağlıklı bir hayat sürdürmektedirler. Siz de yaşadığınız travmadan kurtulmak ve sağlıklı bir birey olarak yaşamınıza mutlu bir şekilde devam etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve deneyimli psikologlarımızla hayata yeniden başlayabilirsiniz.