Şirket Ve Kurum Danışmanlığı

Psikon Kurumsal Psikoloji Ve Terapi Merkezi olarak çeşitli kurum ve kuruluşlara, şirketlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu hizmetimizin amacı kurumun veya şirketin ve çalışanlarının sorunlarının tespiti, çözümü ve doğru yöntemlerle neyin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili konuları kapsamaktadır. Bu sorunların tespiti ve çözümü ile kurum ya da şirket içerisindeki işleyişin etkin ve verimli hale getirilerek şirketin çok daha işler hale gelmesini sağlamaktayız.

 

Şirket ve kurum danışmanlığı hizmetlerimizde ilk yaptığımız işlem şirket hakkında olabildiğince bilgi toplamaktır. Şirket bünyesinde çalışan ne kadar insan varsa hepsi ile görüşülür. Bu görüşmeler yöneticisinden çaycısına kadar uzanır. Herkesi konuşulanlar gizli kalmak kaydıyla dinledikten sonra genel sorunlar listelenir ve önem sırasına göre derecelendirilir. Daha sonra bu sorunlara çözüm bulmak için yapılması gereken bir eylem planı hazırlanır. Bu eylem planı adım adım hayata geçirilerek şirketin ya da kurumun yapması gerekenler ve yapmaması gerekenler nedenleri ile birlikte açıklanır. Doğru yöntem ve tekniklerle çok daha amacına uygun, çok daha tasarruflu ve verimli adımların atılması sağlanır.

 

Tüm bunların neticesinde kurum ya da şirket çalışanları ve yöneticileri neyin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili kapsamlı ve bilimsel bilgi sahibi olurlar. Gerek birbirleriyle olan iletişimlerinde, gerek iş yapma ve işi geliştirme olanaklarıyla şirketi hep birlikte çok daha ileriye taşımak için yapılması gereken herşey hakkında artık bilgi sahibi ve bilinçli hale gelmiş olarak hareket etmektedirler. Yöneticiler nasıl yönetmesi ve nasıl yönetmemesi gerektiğini biliyor, çalışanlar neyi nasıl yapmaları ve işlerine karşı nasıl hareket etmeleri gerektiklerini ve hem kendilerinin çok daha iyi yerlerde olması hem de şirketin çok daha büyüyerek çalışanlarını da büyüteceğinin farkına varıyorlar.

 

Bu nedenle gerek kurum ve şirket danışmanlığı gerekse yöneticilik ve personel danışmanlığı hizmetlerimiz şirketlerin gelecekleri hakkında bir çok faydalı bilgiye ve doğru yöntemlere ulaşmalarını mümkün kılmaktadır.Tüm kurum ve şirketlerimizi bu hizmetlerden faydalanmaları gerektiği ve işlerini çok daha aktif ve verimli bir şekilde yaparak çok daha kısa sürede sağlam adımlarla büyümelerini mümkün kıldığımızı belirtmekte ve birlikte çalışmaktan mutluluk duymaktayız.