Çalışan Danışmanlığı

Psikon Kurumsal Psikoloji Ve Terapi Merkezi olarak çalışan danışmanlığı hizmetimizde şirket çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, çalışanlara belirli konularda eğitim verilerek kendini geliştirmesi sağlanmaktadır. Bunun yanında yönetici konumunda bulunan çalışanlara ise personelin motivasyonunun artırılması, performans yükseltmek için yapılması gerekenler, personelin idaresi gibi konular başta olmak üzere bir çok konuda kendilerini bilgilendirmekteyiz.

 

Bu hizmetimizde kurum çalışanlarının sorunlarının tespitini ve tedavisini gerçekleştirerek kurumuna çok daha bağlı olmasını, kurumuna fayda sağlayacak en üst düzeyde katkı sağlamasını mümkün kılmaktayız. Bu sorunlar işle ilgili olsun, özel hayatla ilgili olsun ya da ailevi problemler olsun hiç farketmeksizin insanın işine yansımaktadır. Bu sorunlardan herhangi birini yaşayan personel işine yeterince odaklanamaz ve verimli bir şekilde işyerine katkı sağlayamaz. Bu durum personelin işyerindeki pozisyonuna ve görevine göre çok daha önemli hale gelebilmektedir. Bu nedenle çalışan danışmanlığı hizmetimizde bu tür sorunlara çözüm bularak işlerin daha iyi yürütülmesini sağlamaktayız.

 

Ayrıca kurum çalışanlarının psikolojik analizlerini gerçekleştirerek şirketlere pozisyona uygun personel istihdamında son derece kritik bilgiler vererek işe en uygun ve en doğru personel seçmelerini mümkün kılmaktayız. Yaptığımız analizlerle personelin psikolojik durumu, yetenekleri, düşünce tarzı, iyi ve kötü olduğu alanlar, işine verdiği değer, çalıştığı kuruma karşı duyduğu aidiyet, iletişim becerileri, liderlik vasfı, yaratıcılık ve performans değerlendirmesi gibi bir çok başlıkta detaylı bir rapor sunmakta ve personelin karakteristik özelliklerini işyeri sahiplerinin bilgisine sunmaktayız.