Kurum İçi İletişim

Kurum içi iletişim bir çok kurum ya da şirketin önemsemediği ama kurumun işleyişi için en önemli konulardan biridir. Kurum içi sağlıklı iletişim ve iletişimin nasıl olması gerektiği konuları hem yöneticiler hem de çalışanlar için oldukça önemli ve fark yaratan bir olgudur. Şirket çalışanları özellikle de yöneticiler sağlıklı ve doğru iletişimi uyguladıkları anda şirket içindeki problemlerin bir çoğu kendiliğinden çözülmektedir. Bu durum şirketin huzurlu ve keyifli bir çalışma ortamı haline gelmesine, işlerin çok daha hızlı ve verimli yürümesine fayda sağlamaktadır. Günümüzde bir çok şirket çalışanları patronlarından, patronlar da çalışanlarından şikeyet etmektedir. Bunun en büyük ve hatta tek sebebi şirket içi iletişimsizlik ya da yanlış iletişimdir. Patronlar ne istediğini düzgün bir şekilde çalışanlarına aktarabilse, çalışanlar da patronlarının istediği şeylerin nasıl ve ne derece mümkün olup hangi şekilde yapabileceklerini sağlıklı bir iletişimle anlatabilse her iki taraf için de bir orta yol bulunacak ve işler her iki taraf gözetilerek sağlıklı yürüyecektir.

 

Bir çok şirket doğru bildiği yanlışlarla faaliyetlerini yürütmeye çalışmaktadır. Özellikle kurum içi iletişimde çalışanların birbirleriyle iletişimi, yöneticilerin diğer yöneticilerle iletişimi ve çalışanların yöneticilerle yöneticilerin de çalışanlarla olan iletişimi doğru bir şekilde yürütüldüğü takdirde şirket büyük bir atılım gerçekleştirebilmekte ve büyüyebilmektedir. Bu durum çalışanların performansından tutun da problemlerin çözümü, personelin motivasyonu, iş yerindeki stresin azalması, çalışanların ve yöneticilerin memnuniyetinin artması, iş birliği ve ekip çalışmasının gelişmesi, aidiyet duygusunun oluşması, etkili ve doğru kararların alınması, yaratıcılık ve gelişimin sağlanmasına kadar bir çok konuda son derece büyük katkılar sağlamaktadır. Kurum içinde doğru iletişim oluştuğu an kurum baştan başa büyük bir değişim ve büyümeye gitmektedir. Aynı şekilde kurum çalışanları ve yöneticiler de son derece mutlu ve keyifli bir çalışma ortamında harikalar yaratabilmektedirler.

 

Tüm bu faydalar göz önüne alındığında kurum içi iletişimin şirket için belki de en önemli unsur olduğunu anlamak zor olmayacaktır. Şirketin geleceği ve istikrarı ancak kurum içi iletişim doğru sağlanabilirse mümkündür. Bu nedenle şirket sahiplerinin göz ardı etmemesi gereken bir konudur. Psikon Kurumsal Psikoloji Ve Terapi Merkezi olarak bizler bu iletişimin doğru ve sağlıklı yürütülmesi için bir çok teknik ve yöntemlerle çalışanlara ve yöneticilere bilgi vermekteyiz. Verdiğimiz bu hizmetimizle şirket çalışanları doğru iletişimin nasıl olması gerektiği, doğru ve sağlıklı iletişim teknikleri, iletişimde doğru ve yanlışlar, neyin nasıl ifade edilmesi gerektiği gibi bir çok konuda bilinçlenmektedirler. Sizler de kurumunuzu büyütmek ve işlerin çok daha sağlıklı ve hızlı yürümesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve hizmetlerimizden faydalanarak işinizi en iyi noktaya taşıyabilirsiniz. Her biri alanında uzman endüstri psikologlarımızla verdiğimiz hizmetlerden faydalanabilirsiniz.