İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan kaynakları yönetimi denilince akla ilk gelen işe alım süreçleri ve işe uygun personel seçimi gelmektedir. Ancak insan kaynakları yönetimi tümüyle personelin idaresi ve amaca uygun yönlendirilmesi süreçlerinin tümünü kapsamaktadır. Bunun içine personellerin fiziki çalışma ortamından , personelle iletişim kurma şekillerine kadar bir çok şey girmektedir. Yapılacak işe en doğru personelin seçimi çok önemli olsa da istihdam edilen personelin en etkin ve verimli şekilde çalışabilmesi için bir çok şeye ihtiyacı vardır. Personelin yönetilmesi ve amaca uygun yönlendirilmesi içinde pek çok şeyi barındıran uzun soluklu ve sürekli bir çaba istemektedir.

 

Personelin idaresi ve yönlendirilmesi ile ilgili hususta Psikon Kurumsal Psikoloji Ve Terapi Merkezi olarak bizler şirket yöneticilerine, insan kaynakları departmanı çalışanlarına bir konuda bilgi ve eğitim vermekteyiz. Bu eğitimlerin genel başlıkları, personel motivasyonunu artırmak ve sürekli kılmak, personelin iletişim becerilerinin geliştirilmesi, personelin iletişim becerilerinin geliştirilmesi, personelin psikolojik analizi ve karakter değerlendirmesi, personelin stres ve düşük performansla bşa çıkma yolları, personelin memnuniyet ve aidiyet duygularının geliştirilmesi, personelin işbirliği ve ekip çalışmasına katılması, personelin sorumluluk alma ve yöneticilik becerileri, personelin yaratıcılığının ve şirkete katkısının artırılması olarak sayılabilir.

 

Tüm bu konularda bilgi sahibi ve bunları doğru tekniklerle uygulayan yöneticilerin ve insan kaynakları departmanı çalışanlarının şirket içindeki önemini ve oynadığı rolü az çok tahmin etmek hiç de zor değildir. Tüm bunları uygulayan bir şirket adeta bir saat gibi işler ve büyümeye devam eder. Bundan dolayı insan kaynakları yönetimi hizmetimiz şirketlerin bugünü ve yarını için hayati önem arz etmektedir. Siz de şirketinizin amacına yönelik emin adımlarla ilerlemesini ve giderek büyümesini istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.