Planlama Toplantı Ve Sunum Teknikleri

Bir şirketin veya kurumun planlama olmadan ilerlemesi ve büyümesi düşünelemez. Planlamanın doğru yapılması yapılan plana uygun eylem planlarının düzenlenmesi ve bunun sorunsuz bir şekilde uygulanması şirketin ya da kurumun geleceğini oluşturan en önemli şeydir. Şirkette yapılan toplantıların kalitesi de aynı şekilde önemlidir. Toplantıların gereksiz yere uzatılması, amacının dışına çıkması, veya çok sık yapılan toplantılar personelin çalışma motivasyonunun düşmesine neden olmaktadır.

 

Yalnızca şirket içi toplantıları değil müşteri toplantılarını da düşünmek gerekirse doğru ve etkili yapılan toplantılar sonuç almak açısından son derece önemlidir. Toplantının içeriğinin nasıl olması gerektiği, resim, grafikler ve yazıların insan psikolojisi ve algısı açısından nasıl düzenlenmesi gerektiği, toplantı düzeninin ve toplantı salonunun nasıl dizayn edilmesi gerektiği, toplantıda konuşmacının ses tonu, vücut dili, mimik kullanımı, toplantının süresi ve hangi zaman aralıklarında ara verilmesi gerektiği gibi bir çok başlıkta toplantının incelikleri ve doğru toplantı teknikleri uygulanmalıdır. Bu tür doğru organize edilen toplantılar müşterinin ikna edilmesi ve iyi bir etki bırakmak açısından son derece önemlidir.

 

Tüm bunların yanı sıra toplantıda kullanılacak sunumların da iyi hazırlanmış ve amaca yönelik olması gerekmektedir. İyi bir sunumda olması gereken özellikler mutlaka çok iyi araştırılmalı ve uygulanmalıdır. Sunum toplantının en can alıcı kısmıdır. Karşıdakini etkilemek ve ikna etmenin anahtarı sunumdur. Bundan dolayı bu konularda uzman kişilerden eğitim ve destek alınması gerekmektedir. Psikon Kurumsal Psikoloji Ve Terapi Merkezi olarak bizler bu noktada her biri alanında uzman endüstri psikologlarımızla her daim size yardımcı olmaktan mutluluk duymaktayız.