İşteki Enerjinizi Kafein Olmadan Artırmanın Yolları

Sabahları kahve olmadan işinin başına geçemeyenlerden misiniz? Yoksa gün içinde enerjiniz düştüğünde hemen bir kahve ile kendinize gelmeye mi çalışıyorsunuz? Kahvenin faydaları olmakla birlikte çok fazla tüketilmesi de kişiye zarar verebilmektedir. Bu gerçekten yola çıkarak sizin için kafeinsiz enerjik hissetmenin yollarını bir araya getirdik.

1. Kuruyemişler
Enerjinizin düştüğünü hissettiğinizde bir avuç dolusu, ceviz ya da badem yemek size istediğiniz enerjiyi verecektir. Diğer atıştırmalıkların aksine kuruyemişler, şişkinlik ve ağırlık hissettirmez, sağlıklı yağları sayesinde uzun süre doymuş ve enerjik hissetmenizi sağlar.

2. Müzik
Enerjinizi yükselten bir şarkı listesi hazırlayın. Kendinizi tükenmiş hissettiğinizde bu listeye başvurabilir, kısa bir sürede kendinizi yeniden enerjik ve çalışmaya hazır hissedebilirsiniz.

3. Nefes
Derin nefesler almak veya nefes egzersizleri yapmak enerji seviyenizi yükseltecek bir yöntemdir. Çünkü büyük anda oksijen almak zihninizi açacak ve daha berrak bir hale getirecektir.

4. Sakız
Yapılan bir araştırmaya göre, her gün 15 dakika sakız çiğneyen kişiler, çiğnemeyenlere göre zihinsel olarak daha aktif olmaktadır.

5. Yürüyüş
D vitamini zihinsel faaliyetlerimiz üzerinde de faydalı bir vitamindir. D vitaminini almak ve fiziksel aktivite ile tüm bedeni ve zihni uyandırmak için yapabileceğiniz en basit şeylerden biri dışarıda yapılacak kısa bir yürüyüştür.

6. Şekere Hayır
Şeker ve şekerli ürünlerin tüketimi, kan şekerinin aniden yükselmesinin ve düşmesinin sorumlusudur. Aniden düşen şeker ile enerjimiz de hızla kaybolur. Bu nedenle şekersiz beslenmeyi benimsemek için iyi bir tercih olacaktır.