Eğitim Kurumlarına Danışman Hizmetlerimiz

Eğitim Kurumu Danışmanlığı hizmeti eğitim kurumlarının mutlaka alması gereken bir hizmettir. Öncelikle bu hizmetimizde neler yaptığımızı açıklayacak olursak; yöneticilerle, öğretmenlerle ve öğrencilerle görüşmeler yaparak işe başlamaktayız. Yaptığımız görüşmelerde kurumla ilgili sorunların ortaya çıkartılması ve kurumdan beklentiler açığa çıkartılmaktadır. Daha sonra bu sorunların çözümü için atılması gereken adımlar ve muhatapları ile yapılan görüşmelerle sorunlar çözüme kavuşturulmaya çalışılmaktadır.

Bu adımlardan sonra yöneticilerle ve öğretmenlerle eğitim kurumlarının doğruları ve yanlışları anlatılmaktadır. Yine yöneticilerle ve öğretmenlerle, öğrenci problemleri, öğrenciyle doğru iletişim kurmak, öğrencilerin etkili ve verimli bir şekilde kanalize edilmesi için neler yapılması gerektiği gibi bir çok konuda eğitim ve seminerler vermekteyiz.

Eğitim kurumu eğer özel bir alanda hizmet vermiyorsa yani rehabilitasyon ya da engelli öğrencilere yönelik değil de normal eğitim öğretim yapan kurumlar ise belli başlıca yapılan çalışmalar bunlardır. Ancak özel bir alanda hizmet veriyorsa, öğrencilerinin durumları farklıysa o eğitim kurumlarına çok daha farklı konularda, her biri alanında uzman bir çok psikolog ile destek verilmektedir.

Psikon Kurumsal Psikoloji Ve Destek Merkezi olarak bizler eğitim kurumlarımıza verdiğimiz hizmetlerle çok daha iyi bir eğitim öğretim vermelerinde yardımcı olmaktayız. Sizler de kurumunuzda böyle bir desteğe başvurmak ve kurumunuzun kalitesini artırmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.