Çalışanlarınızın Verimliliğini Düşüren 4 Önemli Sorun

İş yerinde çalışanların verimliliği üzerinde etkili olan birçok faktör bulunur. Bu faktörler ortadan kaldırılarak, çalışanların daha üretken bir şekilde çalışması yöneticilerin ve iş yeri sahiplerinin elindedir. Biz de daha üretken ve verimli bir çalışan profiline sahip olmak için ortadan kaldırılması gereken 4 önemli iş yeri problemini sizin için bir araya getirdik!

Dikkat Dağıtan Unsurlar
Yapılan araştırmalara göre iş yerlerinde rastlanan en büyük sıkıntılardan biri çalışanların dikkatini dağıtan unsurların ortadan kaldırılmamasıdır. Gürültü ve görsel kirliliğin hakim olduğu ofislerde çalışanların verimliliği ve üretkenliği ciddi anlamda düşmektedir. Çalışanların kendilerine ait alanlarının olması, konsantre olarak çalışmaları için büyük önem taşır.

Uygun Teknolojiye Ulaşamama
Günümüzde birçok kişi, yazışmalar başta olmak üzere, işe ilgili aktiviteleri kendi kişisel cep telefonlarından yürütmektedir. Ancak aslında kişisel cep telefonları çoğu zaman işin gerektirdiği teknolojik özellikleri taşımamaktadır. Bu da kişinin işini uzatır, verimliliğini düşürür ve zaman kaybettirir. Çalışanların zaman yönetimini ve işlerini kolaylaştıracak teknolojik donanımların sağlanması ile hem iş süreçleri kısalır hem de çalışanlar daha üretken olur.

Sürekli Ulaşılabilir Olmak
Günümüzde akıllı telefonlar ve bilgisayarlar sayesinde kişiler işte değilken de çalışmaya devam etmektedir. Gece yarıları gelen mailler, her an ulaşılabilir cep telefonları nedeniyle, çalışanların iş ve özel yaşam arasındaki denge bozulmaktadır. Çalışanların iş yükü ve stresinden uzaklaşma şansı da yok olmaktadır. Bunun önüne geçmek için belli saatler dışında iş görüşmeleri yapmanın engellemesi ve buna yönelik kararlar alınması çalışanların verimliliğini artıracak unsurlar arasında yer alır.

Yöneticilerin Bilgilendirilmemesi
Yöneticiler iş süreçlerine hakim oldukça, çalışanları daha iyi yönlendirecektir. Ayrıca iş ortamı, teknolojik gereksinimler, işleri hızlandıracak ve verimi artıracak son gelişmeler konusunda yöneticilerin sürekli olarak bilgilendirilmesi, iş yerindeki başarıyı ve verimi artıran bir başka unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.